_DSC0154m
olazaupane-omizja

Predstavitev šole

Vizija Gimnazije

Naj spoštovanje in znanje uresničujeta naše sanje. Znanje, torej poučevanje, je pri nas na prvem mestu, takoj za njim pa sledi spoštovanje in medsebojno zaupanje, ki naj prežema vse naše medsebojne odnose.

Skupaj z vami želimo ustvarjati sproščeno, prijazno in varno okolje za vse zaposlene, dijake in starše, okolje, ki dijakom ob visoki kvaliteti pridobljenega znanja omogoča razvoj vseh njihovih potencialov. Šola naj ne bo le hram učenosti, ampak tudi prostor za druženje, ustvarjanje in uresničevanje mnogoterih talentov.

Gimnazija Velenje je odprta šola, ki se povezuje navzven, z institucijami in gospodarstvom v našem ožjem, širšem in mednarodnem okolju. Spodbujamo ideje dijakov in učiteljev in skupaj z njimi iščemo možnosti za njihovo uresničitev.

Ponujamo vam kvalitetno izobraževanje, pester izbor programov, šolskih in obšolskih aktivnosti, od vas pa je odvisno, koliko svojih potencialov boste izkoristili. Čaka vas mnogo izzivov in priložnosti, pomembno je, da jih prepoznate in jih v največji meri izkoristite.

Največja ovira na poti do uspeha smo pogosto mi sami, z omejitvami, ki si jih postavljamo. Če smo sposobni videti cilj, bomo vedno našli tudi pot do njega. Pri tem pa je zelo pomemben optimizem in pozitivna naravnanost. Vsak od nas je sposoben velikih dosežkov, sam pa mora odkriti, na katerem področju.

Zato bodite do sebe dovolj zahtevni, imejte jasno zastavljene cilje in zaupajte v svoje sposobnosti. Ne bojte se pogumnih korakov, drznite si sanjati velike sanje.

Ob tem pa ne pozabite nase, na smeh, veselje, druženje in povezovanje.

Vaša prihodnost je v vaših rokah, skupaj z vami jo bomo pomagali uresničevati.

Gabrijela Fidler, univ. dipl. psih.

ravnateljica Gimnazije