Izjemna dijakinja Gimnazije ŠC Velenje NIVES GOŠNJAK

V četrtek, 23. 5. 2024, smo podelili priznanja najbolj uspešnim dijakom Šolskega centra Velenje. Dijakinja Nives Gošnjak iz 4. B je prejela naziv IZJEMNA DIJAKINJA GIMNAZIJE ŠC VELENJE. Zelo smo ponosni nanjo in ji še naprej želimo veliko uspehov.

Več o Nives ...

Video

Nives je svojo učno nadpovprečnost dokazala z odličnim učnim uspehom v vseh letih izobraževanja in izjemnimi dosežki na šolskih, državnih in mednarodnih tekmovanjih. Uspešna je na najrazličnejših področjih, saj je prejemnica 12 zlatih in 5 srebrih priznanj s področij logike, razvedrilne matematike, kemije, slovenščine, matematike. Je tudi dijakinja vzporednega glasbenega izobraževanja in je na državnem tekmovanju TEMSIG prejemnica zlate in srebrne plakete ter dobitnica 2. nagrade. Izstopajo zlasti mednarodni uspehi, in sicer triletno sodelovanje s pohvalami in eno bronasto medaljo na Evropski dekliški matematični olimpijadi EGMO ter 3. nagrada na Mednarodnem tekmovanju v klasični kitari. Ob vseh izjemnih dosežkih je ostala skromna. Omeniti je potrebno vrline, ki jo krasijo poleg inteligentnosti – poštenost, vestnost, nesebičnost, delavnost, zrelost in odgovornost. Mentorica, motivatorka, prijateljica. Nikoli ni odklonila prošenj za pomoč ali mentorjem za sodelovanje. Sodelovala je pri vseh razrednih in šolskih dogodkih, pela v MeMPZ ŠCV in na gledaliških predstavah ter s tem prispevala k ustvarjanju pozitivnega šolskega okolja. Nives je dijakinja, ki bo pustila na Gimnaziji Velenje ogromen pečat. Učitelji smo ponosni, da smo jo poučevali, sošolci in ostali dijaki, ki so bili deležni njene pomoči, pa se je bodo spominjali s hvaležnostjo.  

Izjemni dijaki ŠCV 2024-67