srssersssdgimvssmicdsd

Evropska_deklika_MAT_olimpijada
Inventura2022-016
umetnikiveer2U-117
Umetnikiveer3U-063
Start_UP_na_prostem
Maturantska_ekskurzija_panija
Kiparjenje_glina
ola_v_naravi_1_
Diamantni_maturant_Rok_TB_pri_Pahorju
IMG_20220223_110448
Obinskiprvakivodbojki
OtrocispostajeZoom-001
previous arrow
next arrow

»Solidarnost, bonton in komunikacijske navade«

Razredna skupnost 3. C je na pobudo društva Humanitas iz Ljubljene, s katerim smo sodelovali že spomladi v projektu »Širimo solidarnost«, izvedla še odmevno samostojno akcijo. Izbrali smo si izziv, kako bi v svojem šolskem okolju okrepili dobre komunikacijske navade, oživili nekatera, morda pozabljena  pravila lepega obnašanja in tako prispevali  k dvigu razpoloženja na naši šoli. Delavnicam o dobrih komunikacijskih navadah s pomočjo predavateljic iz društva Novus je sledilo iskanje ustvarjalnih  idej, kako tudi na zunaj pokazati, da nam je mar za sočloveka, in kako narediti našo gimnazijsko stavbo prijaznejšo. Izbrali smo 16 spodbudnih citatov,  izdelali nalepke in jih namestili na   stopnišče. Za spodaj pri vhodu pa smo zasnovali večji plakat, ki vsakemu, ki vstopi, želi dobrodošlico s sporočilom, da prihaja v ustanovo, kjer so lepi odnosi, kjer se med seboj spodbujamo in skupaj rastemo in dosegamo cilje.

Hvala za finančno pomoč društvu Humanitas, ki nam je pomagalo realizirati naše ideje in o akciji posnelo dokumentarec. Naj misli s stopnic nagovorijo vse, ki bodo prestopili naš prag.

Jožica Plešnik, prof., razredničarka in pobudnica akcije

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660