srssersssdgimvssmicdsd
  • Domov
  • Novice
  • Orgelski koncert Izidorja Ostana v Cankarjevem domu

Orgelski koncert Izidorja Ostana v Cankarjevem domu

Dijak 2. letnika umetniške gimnazije glasbena smer, organist Izidor Ostan, je imel v torek, 10. maja, v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma orgelski recital. Izidor je svojo glasbeno pot začel z učenjem klavirja na Konservatoriju za glasbo in balet Maribor. Pri enajstih letih je pričel igrati še orgle na Glasbeni šoli Frana Koruna Koželjskega v Velenju. Redno se udeležuje tekmovanj TEMSIG in je prejemnik prve in druge nagrade ter posebnih priznanj. Leta 2012 je snemal za RTV Slovenija. Izobražuje se tudi na mednarodnih orgelskih seminarjih, ki jih vodijo priznani profesorji doma in v tujini, med drugim se je udeležil tudi seminarja v Parizu.

Priložnostno sodeluje z opernim zborom SNG Maribor, s katerim je imel lani decembra tri odmevne koncerte. V prostem času konstruira orgelske makete.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660