srssersssdgimvssmicdsd

MEDNARODNI PROJEKT CEMLO – TURČIJA (1. 5. – 7. 5. 2022)

V okviru projekta CEMLO je pet gimnazijcev s tremi spremljevalci obiskalo Turčijo. Gostila nas je gimnazija iz mesta Nazilli. Poleg Slovenije so v projektu sodelovali še dijaki iz Italije, Litve, Hrvaške in Turčije. Aktivnosti, ki so jih pripravili gostitelji iz Turčije, so bile pestre in zelo zanimive, tako smo obiskali znamenite Pamukkale, Hierapolis, starodavni Hefes, gorsko vasico Sirice, kjer smo ob razlagi lahko spoznavali bogato kulturo nekdanjih prebivalcev tega področja. Poleg kulturnih in zgodovinskih ogledov so bile dejavnosti namenjene tudi športu; kolesarili smo po naravnem parku ob čudoviti obali Egejskega morja, dijaki so se pomerili v nogometu in odbojki, z ladjo pa smo pluli vse do grškega otoka Samosa.

Ob pestrih predstavitvah dijakov posameznih dežel pa smo spoznali delček kulturne tradicije; pesmi in plese vseh petih držav. Prav tako so dijaki kot del naloge pripravili predstavitev naravnega okolja (podnebje, gozdovi, turizem …). Vsa predavanja so bila v angleščini in naši dijaki so se izvrstno izkazali. Spletli so nove prijateljske vezi, izkusili gostoljubje in prijaznost turških vrstnikov ter spoznali, kako bogate in raznolike so kulture posameznih narodov.

Projekt CEMLO (Connect, enjoy mountains & learning outdors) je sofinanciran v okviru programa Erasmus+.

Darja Joger

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660