srssersssdgimvssmicdsd

Evropska_deklika_MAT_olimpijada
Inventura2022-016
umetnikiveer2U-117
Umetnikiveer3U-063
Start_UP_na_prostem
Maturantska_ekskurzija_panija
Kiparjenje_glina
ola_v_naravi_1_
Diamantni_maturant_Rok_TB_pri_Pahorju
IMG_20220223_110448
Obinskiprvakivodbojki
OtrocispostajeZoom-001
previous arrow
next arrow

Uspešni dijaki glasbeniki – violinisti

Dijaki umetniške gimnazije ŠCV spet vrstijo uspehe na mednarodnih tekmovanjih. Maja Otič iz 4. U je na spletnem tekmovanju London Young Musician prejela nagrado “Zvezda leta” in uvrstitev v polfinale, njen mentor, prof. Igor Ulokin pa “nagrado za učitelje 2022″ – za izjemno poučevanje glasbe in tekmovalkino izvrstno izvedbo.

Violinisti iz razreda Igorja Ulokina so se prijavili tudi na pomladno sezono beograjskega tekmovanja 13th World Open Online Music Competition, na katerem sta Maruška Dobrovoljski (3. UI) in Maja Otič (4.U) prejeli II. nagrado, Tea Osojnik (1.  U) in Petra Žitko (2. U) pa sta prejeli III. nagrado. Njihov korepetitor je Nikolaj Žličar. 

Uspešen pa je bil tudi Mark Lev Krajnc iz 1.UI, saj je na ljubljanskem tekmovanju 1. slovensko tekmovanje »Mladi violinist« prejel 1. nagrado in bil lavreat tekmovanja. Za nagrado je prejel solistični nastop na petih koncertih Camerata Laibach v sezoni 2022/23. Njegova mentorica je Danica Koren.

Vsem dijakom, njihovim mentorjem in korepetitorjem iskreno čestitamo!

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660