srssersssdgimvssmicdsd

Evropska_deklika_MAT_olimpijada
Inventura2022-016
umetnikiveer2U-117
Umetnikiveer3U-063
Start_UP_na_prostem
Maturantska_ekskurzija_panija
Kiparjenje_glina
ola_v_naravi_1_
Diamantni_maturant_Rok_TB_pri_Pahorju
IMG_20220223_110448
Obinskiprvakivodbojki
OtrocispostajeZoom-001
previous arrow
next arrow

Uspešni mladi glasbeniki

Spomladi se, kot je v navadi, vrstijo priložnosti za sodelovanja na različnih glasbenih tekmovanjih. Po uspešnem državnem tekmovanju se je nekaj naših dijakov odločilo pokazati tudi na mednarodnih tekmovanjih. Nekaj jih je bilo organiziranih v spletnem okolju.

Organistka Klara Kuhar (2. A in 2. UI) se je uspešno udeležila spletnega tekmovanja International online classical music competition “La Campanella” (Italija, Kazahstan) v organizaciji festivala Astana Stars in je v kategoriji do 16 let osvojila najvišjo nagrado “Grand Prix”; njena mentorica je Ema Zapušek. Dijak vzporednega glasbenega izobraževanja, harmonikar Benjanim Merzdovnik (2. UI), se je predstavil na 3. mednarodnem tekmovanju Celeia, kjer je prejel bronasto plaketo in 3. mesto; njegov mentor je Izidor Kokovnik. V Križevce na Hrvaško sta odpotovala dva dijaka violinista, ki sta sodelovala na tamkajšnjem Mednarodnem tekmovanju mladih glasbenikov Sonus op. 7. Pod mentorstvom Danice Koren sta nastopila Stella Halilović (1. U), ki je prejela 2. nagrado in Mark Lev Krajnc (1. UI), ki je prejel 1. nagrado. Ponosni pa smo tudi na saksofonista Svita Krumpačnika (4. U), saj je prejel 1. nagrado na beograjskem spletnem tekmovanju 13th World Open Saxophone Competition 2022; njegov mentor je Gorazd Topolovec.

Vsem mladim glasbenikom, njihovim mentorjem in korepetitorjem iskreno čestitamo!

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660