srssersssdgimvssmicdsd

Evropska_deklika_MAT_olimpijada
Inventura2022-016
umetnikiveer2U-117
Umetnikiveer3U-063
Start_UP_na_prostem
Maturantska_ekskurzija_panija
Kiparjenje_glina
ola_v_naravi_1_
Diamantni_maturant_Rok_TB_pri_Pahorju
IMG_20220223_110448
Obinskiprvakivodbojki
OtrocispostajeZoom-001
previous arrow
next arrow

Strokovna ekskurzija v Center Noordung

Dijaki in dijakinje 2. in 3. letnika izbirnih vsebin informatike ter maturanti, ki obiskujejo izbirni maturitetni predmet informatiko, so se udeležili zanimive ekskurzije v Center vesoljskih tehnologij Hermana Potočnika Noordunga v Vitanju. Drugi del ekskurzije je potekal v zasebni muzejski zbirki vojaških predmetov iz avstro-ogrskega obdobja v Slovenskih Konjicah.

V Centru Noordung je poleg zanimivega ogleda potekala tudi delavnica, kjer so morali dijaki ustvariti in predstaviti zamisel, kako bi potekalo življenje na bližnjih planetih. V zasebni muzejski zbirki pa so se poleg zanimivega ogleda razstavljenih predmetov udeležili tudi pogovora z lastnikom muzeja, ki jim je predstavil zbirateljsko življenje in tehniko iskanja zgodovinskih predmetov iz zbirke.

mentor: mag. Ivan Jovan

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660