srssersssdgimvssmicdsd

Obisk Hiše Evropske unije

V četrtek, 25. 11. 2021, so se dijaki v okviru predmeta ITS (La vida es bella) in projekta EPAS odzvali prijaznemu povabilu Hiše Evropske unije iz Ljubljane.

Spoznali smo ustroj institucij EU, se pogovarjali o tem, kaj za nas, državljane, študente in dijake, pomeni članstvo v EU, reševali smo interaktivne naloge in seveda izkoristili foto kotiček, kjer smo se postavili pred največje evropske znamenitosti, nekateri pred Eifflov stolp, drugi pred Brandenburška vrata in še kam.

Prijazni gostitelji so nam razkazali prostore Hiše Evrope, ogledali smo si prevajalske kabine v konferenčni dvorani in na koncu sklenili, da je bil en obisk premalo za vse, kar je mogoče v Hiši Evrope doživeti. Z veseljem bomo obisk nadgradili s katerim od tematskih dogodkov.

Mentorici: Jožica Plešnik, prof., in mag. Alenka Gortan

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660