srssersssdgimvssmicdsd

Osebna zgodba depresije

V sredo, 24. 11. 2021, smo v okviru pouka psihologije gostili pisateljico in pesnico Aleksandro Kocmut, ki nam je spregovorila o svoji osebni izkušnji depresije. Depresija je najbolj razširjena duševna motnja v razvitem svetu, skoraj četrtina ljudi trpi zaradi simptomov depresije, zato je znanje o depresiji lahko zelo koristno za pomoč sebi ali drugim. Gostja Aleksandra nam je pripovedovala o svojem doživljanju depresije, njenih simptomih, lastnem odkrivanju te bolezni ter o svoji poti zdravljenja, ki še vedno traja. Dijaki so ji z zanimanjem prisluhnili ter ji postavljali tudi veliko konkretnih vprašanj, na katera je z veseljem odgovorila.

Hvaležni smo Aleksandri, da je bila pripravljena z nami deliti svojo težko osebno zgodbo.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660