srssersssdgimvssmicdsd

O večjezičnosti pri predmetu ITS La vida es bella

V torek, 16. 11. 2021, smo v okviru predmeta ITS La vida es bella na Gimnaziji Velenje organizirali predavanje in delavnice o večjezičnosti, ki jih je vodil gospod Matej Škorajak, vodja pisarne na generalnem direktoratu za prevajanje pri Evropski komisiji v Ljubljani. Skupini so se pridružili tudi dijaki s projekta EPAS.

Srečanje z nekom, ki govori deset jezikov, za naše gimnazijce ni čisto vsakdanja stvar, zato je pričevanje gospoda Škorjaka vsakega pritegnilo. V uvodnem predavanju nam je s številkami in primeri predstavil jezikovni zemljevid sveta s poudarkom na Evropski uniji, poudaril je pomen učenja tujih jezikov, predstavil delovna mesta, kjer je uporaba tujega jezika glavno orodje … Predavanje smo zaključili z nagradnim kvizom, sledile so prevajalske delavnice, kjer so se dijaki lahko pomerili v sposobnosti prevajanja ter se naučili, kako najbolj koristno uporabiti različna pomagala, ki so danes na voljo. Razšli smo se z željo, da podobno druženje še kdaj ponovimo, morda že ob naslednjem Evropskem dnevu jezikov.


Mentorici ITS: Jožica Plešnik, prof., in mag. Alenka Gortan

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660