srssersssdgimvssmicdsd
  • Domov
  • Novice
  • Državno tekmovanje iz astronomije in astrofizike

Državno tekmovanje iz astronomije in astrofizike

Tekmovanje za severovzhodno Slovenijo je potekalo v soboto, 22. 5. 2021, v Murski Soboti. Udeležbo si je na šolskem tekmovanju zagotovil dijak Anže Krejan (4.A). Četrtemu mestu iz leta 2019 in drugemu mestu iz leta 2020 je tokrat dodal še prvo mesto (zlato Dominkovo priznanje in 1. nagrado DMFA), osvojil je vse možne točke. 
Škoda je, ker astronomska olimpijada lani ni bila izvedena in se prestavi na letošnje leto. Zato se ohranja olimpijska ekipa od lani in tako se Anže letos na svojem višku uspehov ne bo potegoval za novo olimpijsko vozovnico.
Peter Jevšenak, univ. dipl. inž.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660