srssersssdgimvssmicdsd
  • Domov
  • Novice
  • NINA JAKOP bo slovenske barve zastopala na Mednarodni biološki olimpijadi

NINA JAKOP bo slovenske barve zastopala na Mednarodni biološki olimpijadi

Nina Jakop, dijakinja 4. letnika splošnega gimnazijskega programa, se je 21. 5. na Biotehniški fakulteti, Oddelek za biologijo, potegovala za uvrstitev v štiričlansko ekipo, ki bo letos zastopala Slovenijo na 32. mednarodni biološki olimpijadi (IBO Challenge 2012). Gostiteljica izziva je letos Lizbona. Uspelo ji je.

Nina je z zanimanjem srkala biološko znanje pri pouku, izbirnem predmetu in pri poglabljanju na pripravah na maturo iz biologije. Njena odločitev, da preveri svoje znanje na šolskem tekmovanju za Proteusovo nagrado, je obrodila sadove. Uvrstila se je na državno tekmovanje in dosegla zlato priznanje. S številom prejetih točk se je uvrstila tudi v izbirne priprave in sestavo državne ekipe za mednarodno biološko olimpijado. Zanjo so imeli tekmovalci šesturne priprave v poglabljanju biokemijskih znanj iz fiziologije celice. Na samem izboru pa so morali pokazati znanje iz vseh področij biologije. Nina je potrdila svoj biološki talent in se bo od 18. do 23. julija potegovala za dodatno olimpijsko odličje.

Ponosni ji iskreno čestitamo in ji želimo veselje pri nadaljnjih pripravah ter tekmovalni uspeh.

Naj ji ta izziv prinese veliko lepih izkušenj za študij, delo in življenje nasploh.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660