srssersssdgimvssmicdsd

KULTURNI MARATON GIMNAZIJE VELENJE 2021

V počastitev kulturnega praznika smo na gimnaziji pripravili kulturni maraton. Letos smo ga posvetili velikima slovenskimi umetnikoma, katerih okrogli obletnici smrti obhajamo, to sta mojster besede Josip Jurčič in svetovljanski glasbenik Josip Ipavec. Dijaki so v svojih video točkah, ki smo si jih ogledali, združene v pester mozaik, predstavili življenje in delo obeh avtorjev. Videli smo 15 zelo raznolikih posnetkov.

Glasovanje po ogledu celotne prireditve pa je pokazalo, da imamo še vedno najraje zabavne točke oziroma, kot bi rekel Fran Levstik, »resnico, zavito v prijetno šalo«, saj sta prvi dve mesti zasedla 3. Š in 2. A z upodobitvama Jurčičeve humoreske Kozlovska sodba v Višnji Gori. Zagotovo pa po ogledu naše prireditve ne bo nikogar, ne med dijaki ne med profesorji, ki ne bi poznal zgodbe Lukeža Drnulje in njegovega kozla ter seveda Martinka Spaka – Desetega brata.

Najboljših pet točk s kulturnega maratona si lahko ogledate na YouTube

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660