• Domov
  • Novice

Delavnice tujih jezikov na Gimnaziji Velenje

V sredo, 13. 1. 2016, smo na našo šolo povabili osnovnošolce zadnje triade na triurne delavnice tujih jezikov: angleščine, nemščine , francoščine in španščine. Odzvale so se osnovne šole iz Šmartna pri Slovenj Gradcu, Mislinje, Velenja in Polzele s 85 učenci in 8 spremljevalci. Namen delavnic je bil motivirati osnovnošolce za učenje tujih jezikov, ki v našem vsakdanu postajajo vse bolj pomembni. Učenci pa so se lahko tudi preverili, kako dobro že obvladajo tuje jezike, se kaj novega naučili in se seveda tudi zabavali. Najbolj jim je bila všeč delavnica naravnega govorca Bena Asha, ki na Gimnaziji Velenje vodi pouk konverzacije v angleščini. Pri delavnicah nemščine, španščine in francoščine pa so učiteljicam priskočili na pomoč dijaki gimnazije, ki so iz prve roke pokazali, koliko že znajo in odlično motivirali učence za delo v delavnicah. Učenci in učitelji so bili nad delavnicami zelo navdušeni, zato jih bomo v bodoče zainteresiranim osnovnošolcemše ponudili. Vtise nekaterih učencev in učiteljev je zbrala naša dijakinja Ema Ikić.

Najprej, Gimnazija Velenje mi je zelo všeč. Vse sem si zamišljala, da bo bolj strogo, a so profesorji zelo prijazni. No danes smo prišli sem zaradi tujih jezikov. V OŠ se učim angleščino in nemščino. Danes mi je bila zelo všeč predstavitev španščine in angleščine. V OŠ bi dodala še možnost učenja španščine. Najtežji jezik se mi zdi nemščina. Zdi se mi, da so jeziki zelo pomembni, da se lažje sporazumevamo z drugimi. (Neža Kunc)

Jezik spoznavam skozi filme. Če bi morala izbrati še med katerim tujim jezikom na vaši šoli, bi izbrala španščino. H izboru tujih jezikov v OŠ bi dodala še francoščino. Najtežji jezik menim, da je nemščina. Najbolj všeč mi je bila predstavitev angleščine, kjer je bil tudi naravni govorec. Jeziki se mi zdijo zelo pomembni za prihodnost, sploh če potuješ, da lahko komuniciraš z ljudmi. Če bi lahko govorila en jezik, bi govorila francosko. (Sabina Čegovnik)

Zelo všeč mi je pouk na Gimnaziji, saj poteka na zanimiv način. Zelo všeč mi je bila predstavitev angleščine zgolj zato, ker znam bolje govoriti angleško kot nemško in ker smo se pogovarjali na zelo zanimiv način. Najtežji jezik se mi zdi francoščina. Na OŠ bi uvedla še italijanščino, ker je blizu meje in se mi zdi zelo uporabna. (Ana Vidovič)

Danes mi je bila zelo všeč angleščina zaradi naravnega govorca, ki nas je učil izgovorjave in mislim, da se lažje naučimo govoriti nek jezik, če se z nekom dejansko pogovarjamo. Na OŠ bi uvedel ruščino. Zelo težka jezika se mi pa zdita nemščina in slovenščina. Če bi lahko govoril le en jezik, bi se naučil ruščine. Jezik pa spoznavam tudi preko filmov, ki so brez podnapisov. (Lucijan Cokan)