Glasbeni klic v Los Angeles

V sredo, 27. januarja 2021 zvečer, smo za dijake umetniške gimnazije pa tudi za druge zainteresirane preko aplikacije Zoom organizirali video pogovor z našo nekdanjo dijakinjo kitaristko Doris Ćosić. Na večeru je sodelovalo 45 poslušalcev, ki so s svojimi vprašanji kreativno sooblikovali pogovorni večer. Doris je pred tremi leti v Velenju zaključila splošno gimnazijo in vzporedni glasbeni program umetniške gimnazije, zdaj pa uspešno študira na univerzi v Južni Kaliforniji (Thornton School of Music). V pogovoru je predstavila svojo pot v Los Angeles, nam razložila tamkajšnji sistem študija in način dela ter podelila z nami nekaj koristnih napotkov za vpis. Posebej zanimiv je bil njen opis življenja v ZDA, fascinantno je bilo slišati, s čim vse se ukvarja in na kakšne načine širi svoje splošno in glasbeno znanje in pridobiva izkušnje. Bilo je navdihujoče.