srssersssdgimvssmicdsd

Dijaki umetniške gimnazije Velenje postavili jaslice v cerkvi Marije Snežne v Piranu

Dijaki 2. in 3. letnika umetniške gimnazije – likovna smer so letos soustvarili že tradicionalni dogodek postavitve jaslic na devetih lokacijah impresivnega mesta Piran. S tem dogodkom želi društvo »Prijateljev zakladov Sv. Jurija« vzpostaviti živ preplet mestnega dogajanja, sakralne in umetnostno- zgodovinske dediščine ter sodobne ustvarjalnosti.
K ustvarjanju so letos povabili slovenske umetniške gimnazije, poleg velenjske še Gimnazijo Koper, Srednjo šolo za oblikovanje in fotografijo Ljubljana ter Gimnazijo Nova Gorica.

Vsem postavitvam je lastna velika odzivnost na osnovno sporočilnost jaslic kot etnološkega in zgodovinsko-religioznega motiva: mir, upanje, pričakovanje, dom … in tudi navezava na neizogibne sodobne teme begunstva, tujosti, ne-sprejetosti, sočutja …
Izdelke velenjskih gimnazijcev odlikujejo visoka osebna angažiranost, raznolikost pristopov ter osredotočenost na teme dobrote, miru, varnosti; teme, ki predstavljajo osnovno etiko, na kateri bodo (lahko) v realnosti gradili svoje misli in dejanja.
Mentorici: mag. Nataša Tajnik Stupar in Aleksandra Dolenec Gojević
Dogodek sta soustvarila tudi dijakinja glasbene smeri Neža Ulaga z orgelskim nastopom v stolni cerkvi sv. Jurija v Piranu pod mentorstvom mag. Eme Zapušek in orkester, ki je prispeval zvočno podlago likovnim postavitvam.
Za pregled prevodov se zahvaljujemo Nataši Makovecki, za izdatno tehnično pomoč pa Marijanu Vertačniku in Robertu Nečemerju ter Marijanu Mlinareviču in dijakom elektro – računalniške šole.

 

Dijaki 2. in 3. letnika umetniške gimnazije – likovna smer so letos soustvarili že tradicionalni dogodek postavitve jaslic na devetih lokacijah impresivnega mesta Piran. S tem dogodkom želi društvo »Prijateljev zakladov Sv. Jurija« vzpostaviti živ preplet mestnega dogajanja, sakralne in umetnostno- zgodovinske dediščine ter sodobne ustvarjalnosti.
K ustvarjanju so letos povabili slovenske umetniške gimnazije, poleg velenjske še Gimnazijo Koper, Srednjo šolo za oblikovanje in fotografijo Ljubljana ter Gimnazijo Nova Gorica.
1nataša1 DSC0675

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660