srssersssdgimvssmicdsd

Evropska_deklika_MAT_olimpijada
Inventura2022-016
umetnikiveer2U-117
Umetnikiveer3U-063
Start_UP_na_prostem
Maturantska_ekskurzija_panija
Kiparjenje_glina
ola_v_naravi_1_
Diamantni_maturant_Rok_TB_pri_Pahorju
IMG_20220223_110448
Obinskiprvakivodbojki
OtrocispostajeZoom-001
previous arrow
next arrow

Predbožični Dunaj: virtualna ekskurzija za dijake umetniške Gimnazije Velenje

Na Gimnaziji Velenje smo si v letošnjem decembru postavili poseben izziv: kako kljub trenutnim omejitvam izvesti na začetku leta načrtovano predbožično ekskurzijo na Dunaj. Tako smo za dijake umetniške gimnazije v četrtek, 17. 12. 2020, zasnovali virtualni potep po kulturno bogatem mestu. Pri zasnovi projekta, ki je v živo potekal preko aplikacije MS Teams, je sodelovalo devet profesorjev likovne in glasbene umetnosti.

Po uvodnemu zgodovinskem razgledu na zgodbo mesta, smo se razdelili v dve skupini. Program likovne skupine je bil zasnovan tako, da so profesorji, pa tudi maturanti, dijakom predstavili glavne mestne znamenitosti, stavbe, urbanizem, muzeje in umetnike. V glasbeni skupini pa je bila vsebina zasnovana tako, da smo spoznali Dunaj kot glasbeno prestolnico, se s pomočjo videoklica pogovarjali z našo nekdanjo dijakinjo, ki se na Dunaju uspešno preživlja kot svobodna glasbenica, glavni del vsebine pa je bil posvečen Beethovnu in njegovi glasbi. Dijakom smo postavili tudi tri izzive (likovnega, glasbenega in kuharskega). Glavni namen dogodka je bil v odkrivanju likovnih in glasbenih zakladov kulturno bogatega mesta, poleg tega pa je potrdil kako pomembno je povezovanje in soustvarjanje. Ekskurzije se je udeležilo okrog 150 dijakov in profesorjev. Projekt je odlično uspel saj smo zaključili polni prijetnih vtisov.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660