srssersssdgimvssmicdsd

Ekskurzija v Komunalno podjetje Velenje

Skupina dijakov in dijakinj maturantov izbirnega predmeta informatika so bili na ekskurziji v Komunalnem podjetju Velenje. Predstavnik podjetja g. Andrej Trdin je predstavil organiziranost in delovanje podjetja ter kakšno vlogo v podjetju ima informacijska tehnologija. Podal je tudi vizijo podjetja, možnost razvoja in priložnosti za bodoče maturante in maturantke na tem področju.

V razgovoru je g. Trdin povedal, da je njegov sin, bivši dijak naše šole in maturant prve generacije, ki je imela na maturi informatiko (2007), danes zaposlen v podjetju Google. Ob koncu smo si ogledali še njihov strežnik, kot del informacijske strojne opreme, ki jo sami vzdržujejo, kar je danes za podjetje vedno bolj zahtevna naloga.

Hvala Komunalnemu podjetju Velenje in g. Trdinu za sprejem naših dijakov in dijakinj!

mag. Ivan JOVAN

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660