srssersssdgimvssmicdsd

Umetniška ekskurzija v Slovensko Istro 26. 9. 2018

Udeležili so se je dijaki 3. U in 4. U likovne smeri ter  izbirna skupina UZG 3. letnika splošne gimnazije ter maturanti UZG.

Povezali smo dve umetniški področji: dijaki so umetnostnozgodovinske spomenike spoznavali tudi s poudarkom na materialu –  kamnu. Po ekskurziji dijaki 3. U likovne smeri tri dni kiparijo z akad. kiparjem Francem Purgom pri predmetu plastično oblikovanje, priprava je spoznavanje kamna na terenu; prav zato izberemo obalne kraje, kjer je kamen glavni material, obenem pa dodajamo tiste spomenike, ki jih obravnavamo pri urah umetnostne zgodovine. Nekateri dijaki so izvedli tudi nastope.

V hrastoveljski cerkvi smo si ogledali freske, med njimi znameniti Mrtvaški ples, v Kopru staro mestno jedro s stolnico, Ložo in  drugimi stavbami, v Piranu mestno jedro s Tartinijevim trgom in Benečanko ter  cerkev sv. Jurija. Ekskurzijo smo zaključili v Seči, kjer smo se  sprehodili po Forma vivi z modernističnimi skulpturami iz kamna.

Organizacija in vodenje: Marjana Gmajner Korošec (umetnostna zgodovina) in Franc Purg (kiparstvo).

Zapisala Marjana Gmajner Korošec

 

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660