Evropski dan jezikov (26. 9.)

Po vsej Evropi se 800 milijonov Evropejcev, ki živijo v 47 državah članicah Sveta Evrope, spodbuja k učenju več jezikov v šoli ali zunaj nje. Večjezičnost je namreč pomembno orodje za doseganje boljšega medkulturnega razumevanja in predstavlja ključno sestavino bogate kulturne dediščine celotnega sveta.

Letos smo ta dan z različnimi dogodki in dejavnostmi raztegnili kar na en teden. zaznamovali smo ga najprej z jutranjim radijskim prispevkom, po šoli pa smo že prej razobesili tudi plakate s pregovori v vseh tujih jezikih, ki se jih na gimnaziji učimo. Med urami tujih jezikov smo 21. septembra s šolskim kvizom ugotavljali pri dijakih znanje iz jezikoslovja in seveda tudi znanje tujih jezikov. Dijaki so lahko sodelovali tudi v šolskem literarnem natečaju iz nemščine na različne teme, povezane z jeziki.

Največ znanja je na šolskem kvizu pokazal Jan Vovk (4. b), za kar mu iskreno čestitamo. Zmagovalec literarnega natečaja bo razglašen v prihodnjih dneh.

Za aktivno sodelovanje v teh dogodkih se vsem dijakom zahvaljujemo, zmagovalcem pa seveda še toplo čestitamo.

Učiteljice tujih jezikov