Umetniški večer 2. U

V ponedeljek, 23. 4. 2018, smo dijaki 2. U razreda priredili naš prvi umetniški večer z naslovom Pogled v naš svet. Dogodek je potekal v prostorih glasbene šole Frana Koruna Koželjskega Velenje. Najprej smo likovniki postavili razstavo pod mentorstvom mag. Nataše Tajnik Stupar, razstavi pa je sledil koncert, ki so ga glasbeniki izvedli pod mentorstvom gospe Tanje Mršnjak Petrej. “Ustvarjalnost je prostor, kjer ni bil še nihče nikoli. Zapustiti moraš mesto svojega udobja in oditi v divjino svoje intuicije. Kar boš odkril, bo čudovito,” je zapisal igralec Alan Alda.

Upamo, da ste se tudi vi ob ogledu razstave in poslušanju glasbe prepustili intuiciji in da smo vam prikazali vsaj delček umetniške prostranosti našega skrivnostnega sveta.

Najlepša hvala vsem, ki ste se dogodka udeležili in nam kakorkoli pomagali pri pripravi umetniškega večera, ter seveda vsem, ki nas podpirate in nam stojite ob strani na poti ustvarjanja.

Špela Lipnik, 2. U