Vpis v umetniško gimnazijo

Verjamemo, da je izbira izobraževalne ustanove zelo pomembna. Poleg kvalitetnega izobraževanja so pomembni še številni drugi dejavniki, kot so prostorske možnosti, pozitivno naravnano spodbudno okolje, dobri profesorji,… Prijazno vabljeni, da se seznanite z umetniškim izobraževanjem, ki ga nudimo v Velenju, da odkrijete usmeritve in prednosti na številnih področjih, ki jih vizija ustanove nudi.

Kratka predstavitev likovne smeri – kliknite tukaj.

Predstavitev glasbene smeri – kliknite tukaj.

Umetniška gimnazija skozi oči dijakov (VIDEO) – Utrinki vsakdanjega življenja dijakov na Umetniški gimnaziji Velenje.

Kandidati, ki razmišljajo o vpisu v program umetniške gimnazije, likovna ali glasbena smer, morajo predhodno opraviti preizkus nadarjenosti.

Pomembni datumi in dokumenti za vpis:

Informativna dneva

petek, 12. februar 2021, ob 9.00 in ob 15.00

sobota, 13. februar 2021, ob 9.00

Rok za prijavo na preizkus nadarjenosti:  sreda, 4. marec 2021

Prijavnica – likovna smer: prijava_likovna_nadarjenost.pdf

Prijavnica – glasbena smer: prijava_glasbena_nadarjenost.pdf

Priporočamo, da se na preizkus prijavijo tudi kandidati, ki še niso prepričani o vpisu v katerega od programov umetniške gimnazije, jih pa ta mika. Saj kasneje prenosa prijave ne bo možno opraviti, če ta preizkus ni bil opravljen. Preizkus velja le na šoli, na kateri ga je kandidat opravljal.

Preizkus znanja in nadarjenosti:
sobota, 13. marec 2021,
dodaten termin: petek, 19. marec 2021 (glasbeniki), sobota, 20. marec 2021 (likovniki)

Preizkus glasbene nadarjenosti zajema:

• teoretično znanje nauka o glasbi
  • preizkus nadarjenosti pri instrumentu (preverja se znanje po programu glasbene šole za posamezni instrument).

Več o glasbeni smeri in o natančnejši vsebini preizkusa najdete na naslednji povezavi – kliknite tukaj. Na tej povezavi najdete tudi natančne podatke o programih za posamezne inštrumente za preizkus glasbene nadarjenosti.

Preizkus likovne nadarjenosti zajema:

• Risanje po modelu
  • Preizkus likovne ustvarjalnosti
  • Ploskovno –barvni preizkus
  • Konstrukcijsko – prostorski preizkus

Učenci morajo s seboj prinesti: svinčnik HB, 9B, 3B, radirko, 3 risalne liste formata A3, kolaž papir, škarje, lepilo, 3 liste šeleshamerja formata A3 oz. 10 navadnih belih (pisarniških) listov, lepilni trak, olfa oz. grafični nož.

Obvestilo za kandidate za glasbeno smer:

Za vse zainteresirane bomo tudi v letošnjem letu organizirali priprave na teoretični del opravljanja preizkusa znanja in nadarjenosti. Priprave bo vodila prof. Olga Ulokina. Njihov cilj je sistemizacija pridobljenih znanj in intenzivno delo na razvoju vseh vrst glasbenega posluha: melodičnega, harmoničnega in ritmičnega. S pripravami bomo začeli v mesecu januarju, potekale bodo ob petkih ob 15.45 (glede na možnosti v živo ali pa na daljavo). Na priprave se prosim prijavite na urska.sramelvucina@scv.si.

Na voljo smo vam tudi za individualne “spoznavne ure”, s katerimi ponujamo možnost, da pridete v stik z našimi profesorji inštrumentov, se z njimi pogovorite, razjasnite morebitne dileme glede preizkusa nadarjenosti in razrešite vprašanja, ki vas zanimajo ob vpisu,… Za spoznavne ure se lahko dogovorite direktno s profesorji posameznih instrumentov (njihovi elektronski naslovi so objavljeni tukaj) ali pa preko koordinatorke dr. Urška Šramel Vučina na tel. 041/981-097 oz. urska.sramelvucina@scv.si.

Tako teoretične priprave kot spoznavne ure so brezplačne.