srssersssdgimvssmicdsd

Državno tekmovanje iz angleščine za 3. letnike (IATEFL)

Dijakinji 3. A razreda Tina Šafarič in Maja Vrečar sta se 20. 3. 2017 udeležili državnega tekmovanja iz angleščine za 3. letnike, kjer sta dosegli odličen rezultat. Obe sta (z enakim številom doseženih točk) od najvišje uvrščene dijakinje v državi odstopali za pičlih 5 % točk, za kar sta prejeli srebrno priznanje.

Na državnem tekmovanju so se dijaki preizkusili v jezikovni natančnosti (popravljanje napak v danih stavkih), poznavanju zahtevnejšega besedišča (iskanje besed po danih razlagah) in poznavanju idiomatskih izrazov, povezanih z barvami, naravo, denarjem in časom (naloga z vrzelmi).  Visoko stopnjo znanja angleščine so morali pokazati tudi pri slušnem razumevanju in pisanju daljšega pisnega sestavka. Pri končni uvrstitvi na državnem tekmovanju so se seštele točke, dosežene na regijski in državni ravni.

Izvrstna dosežka Maje in Tine kažeta, da se dijaki naše gimnazije v znanju angleščine lahko kosajo z najboljšimi v državi.

Iskrene čestitke!

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660