srssersssdgimvssmicdsd
  • Domov
  • Dijaki
  • Tekmovanja
  • Miha Rožič zmagal na tekmovanju v vodnem raketarstvu Water Rocket Competition 2016

Miha Rožič zmagal na tekmovanju v vodnem raketarstvu Water Rocket Competition 2016

Verjetno prvo tekmovanje te vrste v Sloveniji je potekalo 1. 10. 2016 ob Velenjskem jezeru na travniku ob kampu. Glavni organizator in pobudnik tekmovanja je bil Ervin Strmčnik, naš nekdanji dijak, sedaj zaposlen na Strojni fakulteti v Ljubljani. Tekmovanje je bilo odprtega tipa, prijavil se je lahko vsakdo, ki se navdušuje nad spuščanjem vodnih raket.

Prijavilo se je 12 ekip, tri ekipe so sestavljali dijaki  Gimnazije Velenje, ki so si nekaj izkušenj z raketami nabrali pri izbirnem predmetu fizika v 2. letniku. Tekmovali so Anja Ostovršnik (2. B), Luka Jevšenak (3. C) in Miha Rožič (3. B). Zmagal je tisti, ki je raketo izstrelil najdlje.

Izvrstna 3. je bila Anja Ostovršnik z raketo Pikica, ki je poletela 133 m.

Veliki zmagovalec tekmovanja pa je postal Miha Rožič z raketo Veliki Primož, ki je poletela neverjetnih 204 m in s tem konkurenco pustil daleč za sabo.

Vsi udeleženci tekmovanja so prejeli praktične nagrade, najboljši trije pa so si razdelili tudi denarni sklad, ki se je nabral s štartnino.
GALERIJA

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660