• Gimnazija

Evropski teden mobilnosti

Evropski teden mobilnosti smo v občini Velenje obeležili z dnevom brez avtomobila oz. dogodkom Izstopimo iz avta in stopimo skupaj, na katerem smo aktivno sodelovali pod okriljem Šolskega centra Velenje.

Dijaki likovne smeri Gimnazije Velenje so pod mentorstvom akad. slikarke Uršule Skornšek v Okraševalnici koles učencem osnovnih šol prikazovali kreativne načine krašenja in prenove starih koles, popoldne pa polepšali konjičke na nožni pogon tudi mimoidočim obiskovalcem in tako prispevali svoj delček k zeleni prihodnosti. Dijaki glasbene smeri umetniške gimnazije in vzporednega izobraževanja pa so ob 13.30 na Rudarski cesti pripravili priložnostni koncert. Nastopili so člani dijaške tolkalne komorne skupine Rhythm factory, v komorne skupine so se povezali tudi Pia Landeker, Neža Aubreht, Leon Cesarec, Rok Kastelec in Lara Govek, s petjem so se predstavile Nina Sakulac, Ditka in Vida Volk, nastop pa je zaključil Gašper Poprijan. Priložnosti program, ki sta ga povezovali Rebeka Štruc in Nika Selimović, je prijetno popestril poseben dan.

Urška Šramel Vučina in Uršula Skornšek

Povezava do galerije