Šola v naravi za dijake 1. Š

Dijaki 1. Š so se v času od 4. 9. do 7. 9. 2023 udeležili poletne spoznavne šole v naravi v CŠOD Breženka v Fiesi. Prvi dan so si pod mentorstvom profesorice Tanje Golob ogledali jamo Vilenico in se sprehodili po Živem muzeju Krasa. Kasneje, ob prihodu v Fieso, so se preizkusili v supanju in preostanek časa preživeli v morju. Torek je bil namenjen kopanju v Piranu, dijaki pa so čez dan igrali tudi odbojkoin košarko ter si organizirali turnir v namiznem tenisu. V sredo so se podali na 60 km dolgo kolesarsko pot, ki jih je vodila po čudoviti Parenzani mimo Portoroža, Kopra, Strunjana in Marezig. Ob večerih so bile za dijake organizirane različne družabne in socialne igre, s katerimi so se med seboj spoznavali in usmerjeno ter aktivno preživljali prosti čas. Za zaključek šole v naravi pa so se v četrtek udeležili izleta z ladjico, s katere so si lahko ogledali tudi podvodni svet našega morja.

Spremljevalca: Vojko Tovornik (razrednik in profesor športne vzgoje) ter Nika Kamnik (učiteljica psihologije in svetovalna delavka)

Šola v naravi 1. Š (11)