Dve zlati in tri srebrne Proteusove nagrade

so nas razveselile ob zaključku državnega tekmovanja v znanju biologije.

18. 3. 2023 so se v znanju biologije pomerili udeleženci državnega tekmovanja, ki je potekalo v Kopru na UP FAMNIT. Našo gimnazijo so zastopali: Ema Jan, 1. A, Emanuel Kumer, 2. B, Andraž Železnik, 3. A, Blaž Peter Brunšek, 3. B, Anastazija Gračner, 4. C, in Tevž Hudournik, 4. B.

Emanuel Kumer se je z odličnim poznavanjem biologije solin uvrstil na 3. mesto in prejel zlato priznanje. Z veščim poznavanjem biologije nasploh si je tudi Blaž Peter Brunšek prislužil zlato priznanje. Sledili so jima Ema Jan, Andraž Železnik in Anastazija Gračner z osvojenim srebrnim priznanjem.

Mentorici sva bili Klavdija Jug in Irena Štimac.

Ponosni nanje jim iskreno čestitamo in želimo še nadaljnjih uspehov.

Irena Štimac, univ. dipl. biol.