Pia Čretnik, državna podprvakinja v članski konkurenci

Minuli vikend se je v Kamniku odvijalo Državno prvenstvo v sabljanju, kjer sta se v članski kategoriji pomerila tudi dijaka Gimnazije ŠC Velenje Pia in Leo Čretnik, ter se odlično odrezala.

Pia Čretnik iz 4. Š je bila po zaključenih borbah v skupinah na 4. mestu, nato pa je z odličnimi borbami v eliminacijskem delu dvakrat zmagala in se tako prebila v finale. Žal je bila v napeti finalni borbi nasprotnica za odtenek boljša. Pia je tako osvojila 2. mesto in naslov državne podprvakinje.

Tudi Leo Čretnik iz 1. Š se je v močni konkurenci starejši sotekmovalcev v skupinah odlično boril, saj je zabeležil štiri zmage in le en poraz.  Kasneje pa je v eliminacijskem dvoboju naletel na močnejšega nasprotnika, ki ga je tako izločil iz nadaljnjega tekmovanja. Na koncu je dosegel zanj odlično 9. mesto.