srssersssdgimvssmicdsd

21. državno tekmovanje iz znanja geografije

V Rogaški Slatini je 19. aprila potekalo državno tekmovanje iz znanja geografije. 21. tekmovanje je organiziral Šolski center Rogaška Slatina. Sodelovalo je 123 osnovnošolcev in 68 srednješolcev, ki so si pot v finale zagotovili z uspehom na šolskem in enem od enaindvajsetih območnih tekmovanj.

Srednješolski tekmovalci so na terenu raziskovali mestni tloris in njegovo zgradbo. Po tekmovanju so udeleženci spoznavali tudi zdraviliško mesto in obiskali podjetji Steklarna Rogaška ter Kozmetika Afrodita.
Med tekmovaci sta bila tudi dva dijaka naše gimnazije, Miha Rožič in Matic Cesar, oba iz 2. B razreda. Odlično osmo mesto in zlato priznanje je osvojil Miha Rožič ki mu je zmanjkal kanček srče do uvrstitve na olimpijado.
Najboljši štirje srednješolci se bodo poleti udeležili svetovne olimpijade v Pekingu.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660