srssersssdgimvssmicdsd

Evropska_deklika_MAT_olimpijada
Inventura2022-016
umetnikiveer2U-117
Umetnikiveer3U-063
Start_UP_na_prostem
Maturantska_ekskurzija_panija
Kiparjenje_glina
ola_v_naravi_1_
Diamantni_maturant_Rok_TB_pri_Pahorju
IMG_20220223_110448
Obinskiprvakivodbojki
OtrocispostajeZoom-001
previous arrow
next arrow

Naši mladi glasbeniki izjemno uspešni na državnem tekmovanju

Zveza slovenskih glasbenih šol že od leta 1971 vsako leto v mesecu marcu organizira Tekmovanje mladih glasbenikov Republike Slovenije (TEMSIG), ki velja za naše največje glasbeno tekmovanje. Zaradi visokega nivoja in mednarodne primerljivosti je to tekmovanje od leta 1991 član evropskega združenja EMCY (European Music Competition for Youth). Na tekmovanju se vsako leto predstavijo najboljši mladi slovenski glasbeniki v starostnih kategorijah do 25 let. Letos je potekalo že 51. tekmovanje, med 869 prijavljenimi tekmovalci je nastopilo tudi 17 mladih glasbenikov Gimnazije Šolskega centra Velenje – smer glasba. Naši dijaki so se izvrstno izkazali in se domov vrnili z odličnimi uspehi: skupno so osvojili pet zlatih, šest srebrnih in eno bronasto plaketo. Med njimi so trije dijaki vzporednega izobraževanja.

Zlato plaketo je prejelo šest instrumentalnih solistov: Enej Jezernik (fagot), Pia Landeker (klavir), Lara Govek (flavta), Daša Urlep (flavta) ter komorna zasedba Trio Trovir: Maj Mirst, Anže Plazl Smolnikar in Gašper Poprijan. Srebrne plakete so prejeli: Neža Aubreht (flavta), Pija Lipnik (klavir), Matej Ferlež (klavir), Sara Mori (petje), Svit Krumpačnik (saksofon), Nina Lipnikar (s trobilno komorno skupino). Vida Volk (petje) je prejela bronasto plaketo. Najuspešnejši so prejeli še posebne nagrade: prvo nagrado v svoji kategoriji so prejeli Enej Jezernik in Trio Trovir (Maj Mirst, Anže Plazl Smolnikar in Gašper Poprijan). Daša Urlep je prejela še posebno priznanje za najboljšo izvedbo obvezne slovenske skladbe.

Vsem tekmovalcem, njihovim mentorjem in korepetitorjem iskreno čestitamo.

Trio Trovir:  Maj Mirst, Anže Plazl Smolnikar in Gašper Poprijan – prejemniki zlate plakete in 1. nagrade

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660