srssersssdgimvssmicdsd
  • Domov
  • Novice
  • NEPOZNANA BAVARSKA- Ekskurzija dijakov izbirnega predmeta nemščina v 3. letniku

NEPOZNANA BAVARSKA- Ekskurzija dijakov izbirnega predmeta nemščina v 3. letniku

Od 8. do 10. 4. 2016 je 29 gimnazijcev v spremstvu dveh profesoric svoje znanje jezika in poznavanje dežele preizkušalo na strokovni ekskurziji po Bavarski. Ekskurzija je postala že tradicionalni zaključni del pouka dveh dodatnih tedenskih ur izbirnega predmeta v 3. letniku.

Letos smo se sprehodili po narodnem parku Bayerischer Wald, si ogledali steklarsko mesto Zwiesel, obiskali drugo največje mesto na Bavarskem Nürnberg, se po tako imenovani romantični cesti odpeljali do idiličnih srednjeveških mest Rothenburg ob der Tauber in Dinkelsbühl ter sklenili našo ekskurzijo z obiskom Dachaua in Münchna. Dijaki so poleg delovne mape, ki so jo reševali na poti v mestu Nürnberg, izvedli tako imenovani Stadtralley, kjer so morali v pogovoru z domačini rešiti 15 zastavljenih nalog. Ob učenju nemščine smo poglabljali tudi poznavanje zgodovine, umetnosti, geografije in literature. Domov smo se vrnili polni lepih vtisov in novih znanj.

IMGP0038

IMGP0042

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660