srssersssdgimvssmicdsd

DRŽAVNO PRVENSTVO V PLAVANJU – USPEH NAŠIH PLAVALCEV PLAVALNEGA KLUBA VELENJE

Kadetska moška mešana štafeta Plavalnega kluba Velenje je premagala vso konkurenco in osvojila naslov državnega prvaka.

Od četrtka, 16. 12. 2021, pa do nedelje, 19. 12. 2021, je v Pokritem olimpijskem bazenu v Kranju (25-metrski bazen) potekalo Zimsko odprto združeno državno prvenstvo Slovenije.

Matic Bizjak Jambrović iz 1. Š je osvojil kar 11 medalj (5 posamičnih in 6 v štafetah). Srebrno medaljo je osvojil v disciplinah 50 m delfin, 100 m prosto in 100 m delfin. Bronasto odličje pa si je priplaval na 50 m hrbtno in 50 m prosto. Popravil je tudi dva klubska rekorda. V disciplini 50 m hrbtno je popravil kadetski klubski rekord, ki ga je imel v lasti Kristjan Meža. Najboljša znamka zdaj znaša 27,06. V disciplini 50 m prosto (prvi v štafeti) je plaval 23,60 in za 3 stotinke sekunde popravil rekord, ki ga je leta 2010 plaval Žiga Cerkovnik.

Največ uspeha so velenjskemu klubu prinesli štafetni nastopi. V kategoriji kadetov so bili vsakič nagrajeni z medaljo. Kadetska moška štafeta 4 x 50 m mešano, v postavi Matic Bizjak Jambrović, 1. Š, Val Goličnik, 1. Š, Anže Guštin, 1. Š, in Dane Šibanc pa je priplavala naslov državnega prvaka. V zelo napeti končnici so za vsega 4 stotinke sekunde prehiteli plavalce Plavalnega kluba Ljubljana. Omenjeni plavalci so sodelovali tudi pri ostalih moških kadetskih štafetah, ki so si priplavale še srebrno medaljo na 4 x 50 m prosto in bronasti medalji v štafetah 4 x 100 m mešano in 4 x 100 m prosto.

Štafetni nastopi so potekali tudi v t. i. mix štafetah, v katerih plavata po dva moška in dve ženski predstavnici. Kadetska štafeta 4 x 50 mix prosto, v postavi Matic Bizjak Jambrović, Dane Šibanc, Špela Pohorec in Živa Perc, je osvojila srebrno medaljo. Bronasto odličje pa si je priplavala kadetska štafeta 4 x 50 m mix mešano (v postavi Matic Bizjak Jambrović, Val Goličnik, Špela Pohorec in Eva Skledar).

Vsem plavalcem iskreno čestitamo. Trenerjema, Juretu Primožiču in Vladu Stjepiću, pa čestitamo za odlično fizično in mentalno pripravljenost svojih varovancev.

Vir: Plavalni klub Velenje