Delavnica o glasbenem posluhu

Dijaki umetniške gimnazije – smer glasba so se v četrtek, 10., in petek. 11. marca, aktivno udeležili tematske delavnice iz solfeggia, ki jo je vodil priznani glasbeni pedagog iz Zagreba prof. Oliver Oliver. Delavnica je potekala v modri dvorani glasbene šole Velenje. Predavatelj je aktivno in zanimivo predstavil svojo metodo dela za glasbeni posluh.

Z dijaki je obdelal različne pojme iz solfeggia: delal je za absolutni in relativni posluh, jim predstavil identiteto posameznih akordov, jim dal nasvete za pisanje glasbenih narekov. Dijaki so bili nad delavnicami navdušeni, jezik (hrvaščina) ni bil ovira, saj so reagirali hitro in spontano.

Zdi se, da je seminar prof. Oliverja izjemno dobro uspel. Dokazal je, da je solfeggio lahko zelo zanimiv predmet, in pokazal nove načine uspešnega poučevanja. Profesor Oliver, ki je bil navdušen nad velenjsko glasbeno šolo, se je odločil, da nam podari nekaj računalniških verzij svojega programa REA za poučevanje teorije glasbe.