srssersssdgimvssmicdsd

Svetovni dan preprečevanja samomora in detabuizacija

Življenje je dragoceno in včasih negotovo, tudi težko.

10. septembra obeležujemo svetovni dan preprečevanja samomora in ob tem poskušamo detabuizirati samomor.

V Sloveniji je vsako leto okrog 300 samomorov, o čemer se zelo malo ali sploh nič ne govori. Stigma verjetno izhaja iz časov, ko je družba poskusila neželeno vedenje preprečevati tako, da so spodbujali izključujoče rituale. Na primer, družini samomorilca so pobrali vse imetje, samomorilca pa se ni smelo pokopati v posvečeni zemlji.

Hvala, terapevtka in pisateljica Anja Klančar, za odlično predavanje in okroglo mizo.

mag. Alenka Gortan

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660