srssersssdgimvssmicdsd

Pouk španščine malo drugače

V petek, 1. 10., je pouk španščine za dijake izbirnih predmetov predmeta španščina in civilizacija ter La vida es bella (ITS) potekal malo drugače kot običajno. Medse smo povabili vaditeljico plesa gospo Mojco in spoznali zelo popularen latinsko-ameriški ples bachata. Ples izvira izvira iz Dominikanske republike, od tam pa se je razširil v druge dele Latinske Amerike. konec prejšnjega stoletja se je razširil tudi v Evropo in se razvijal in spreminjal skupaj z glasbo. Danes v Latinski Ameriki sodi med ljudske plese. Ples se izvaja v štirih korakih, ki so lahko bolj ali manj zapleteni in se pleše v dolgih vrstah na plaži ob morju ali pa v krogih. Veseli smo bili učenja proč od učbenika ob glasbi in v gibanju.

mag. Alenka Gortan, prof. španščine

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660