Stanje prijav za vpis v 1. letnik

Na spletnih straneh MIZŠ – https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/  je objavljeno stanje prijav za vpis v srednjo šolo, podatki se bodo sproti posodabljali.

Razpisana mesta

Oddane prijave

84

48

Športni oddelek gimnazije

18

24

Umetniška gimnazija

28

24

–          Likovna smer

11

–          Glasbena smer

13

Umetniška gimnazija, glasbena smer, interdisciplinarno izobr.

12

8

Skupaj

130 + 12

104

Zavedamo se, da so bili v času pouka na daljavo osnovnošolci deležni zelo različnih načinov dela, zato so zaskrbljeni glede kvalitete znanja, ki so ga pridobili v tem obdobju. Prav zato bomo dali pobudo za skupni sestanek osnovnošolskih in srednješolskih učiteljev ob koncu šolskega leta, kjer bomo izmenjali izkušnje z izobraževanjem na daljavo, izpostavili slabosti in morebitne primanjkljaje in tako skupaj pripravili smernice za prehod v srednjo šolo.
Te smernice nam bodo v pomoč pri načrtovanju pouka v jeseni, kjer bomo zagotovo več časa namenili preverjanju in utrjevanju  osnovnošolskega znanja, da tako našim novincem omogočimo kvalitetne temelje za nadgradnjo s srednješolskim znanjem.
Zaradi negotovih epidemioloških razmer tudi v prihodnje, se je šolanje v domačem kraju izkazalo kot velika prednost, saj se s tem izognemo omejitvam pri prehodu, občin, regij…,  prihranimo veliko časa, ki bi ga sicer porabili za prevoz, ohranimo možnost sodelovanja z osnovnimi šolami, predvsem pa je pomembna možnost povezovanja,  sodelovanja in medsebojne pomoči s sošolci.
Prav iz teh razlogov si želimo, da bi se letos večje število devetošolcev odločilo za šolanje v domačem kraju.

Prenos prijave je možen do 22. 4. , ko lahko devetošolci svojo prvotno željo še spremenijo, tako da izpolnijo obrazec za prenos prijave, ki ga pošljejo na prvotno izbrano šolo, oni pa bodo uredili, da bomo prijavo dobili mi.

Vabljeni, da se nam pridružite!

Več informacij o prenosu prijave lahko najdete tukaj:
Informacija o poteku prenosa
Obrazec za prenos prijave: pdf, doc