srssersssdgimvssmicdsd

Nagrajen haiku


Words left unspoken,
teardrops whisper sombrely,
are you listening?
Kar ste ravnokar prebrali, je haiku. Ne kar kateri koli haiku, temveč tisti, ki je bil nedavno nagrajen na državnem natečaju, ki ga vsako leto prireja gimnazija Vič. In nagrajeni haiku je napisala dijakinja 4.b razreda Neža Skaza.
Kaj sploh je haiku? Haiku je trivrstična pesniška oblika, japonskega izvora. Danes velja za najbolj razširjeno pesniško obliko na svetu. Kot kaže, je njena kratka forma, po drugi strani pa filozofska, intuitivna, globoka vsebina, idealna duhovna hrana za sodobnega človeka, ki marsikdaj nima časa opaziti sebe, svojih resničnih potreb, drugih.
Iskrene čestitke dijakinji maturantki Neži Skaza iz 4.b in njeni mentorici mag. Alenki Gortan.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660