srssersssdgimvssmicdsd
  • Domov
  • Novice
  • Fran Vjeko Parać na spletnem klavirskem tekmovanju

Fran Vjeko Parać na spletnem klavirskem tekmovanju

Fran Vjeko Parać, dijak 3. U,  se je konec decembra pod mentorstvom Jerneje Grebenšek udeležil mednarodnega spletnega tekmovanja v Srbiji. Osvojil je drugo nagrado.
Povzemamo njegove vtise: “Na tekmovanju Memorijal Sonje Pavlović v Srbiji  sem igral prvi stavek Mozartove Sonate v A-duru in Skrjabinov Preludij št. 1 iz knjige 24  preludijev. Tekmovanje je potekalo tako, da je moral vsak tekmovalec poslati neprekinjen in nezmontiran posnetek v dolžini 15 minut. Snemanje je bilo zame neka nova izkušnja, ker drugače kot na  pravem koncerta se tu slišiš veliko bolje in s tem pride tudi konstantna želja po boljšem posnetku. To je bilo tudi moje prvo tekmovanje, ki sem se ga udeležil. Po mojem mnenju je bilo (seveda bi osebno raje igral v živo kot pa pred kamero) za koronski čas” zelo dobro organizirano. Konkurenca je bila velika in vsem tekmovalcem čestitam, ker so vsi igrali vsak po svoje zelo dobro. Tekmovanje mi je dalo nekakšen nov zagon. Sicer pa si  želim čimprejšnjega povratka na šolski oder in  veliko koncertov.”

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660