srssersssdgimvssmicdsd

Miklavžev večer pri družini Bach

V četrtek, 3. decembra 2015, se je v orgelski dvorani Glasbene šole Velenje zavrtel časovni stroj in polno dvorano obiskovalcev popeljal tristo let nazaj, natančneje v prvo polovico 18. stoletja, v Leipzig, na dom slavnega nemškega glasbenika Johanna Sebastiana Bacha.
Skozi večer je zbrano publiko popeljala Anna Magdalena Bach s kroniko, v kateri je popisovala svoje življenje s Sebastianom. Učenci in dijaki umetniške gimnazije in glasbene šole Velenje so predstavili glasbo, ki jo je Bach ustvarjal v družinskem krogu skupaj z otroki, učenci in prijatelji. Večer pa so nastopajoči skupaj s poslušalci zaključili ob Miklavževih piškotih in klepetu ter tako polni vtisov vstopili v praznični december.
IMG 5893

IMG 5820

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660