Pot do sveta in do sebe: projekt Berideli!

Lani je Založba Beletrina prvič pripravila literarni projekt BERIDELI, s katerim želi promovirati branje ne kot natečaj (za nagrade), ampak le za navdihovanje kreacij. V projekt je v prvem letu povabila gimnazije iz vzhodne Slovenije in vsaki podarila 5 knjig iz svoje zadnje založniške izdaje. Na šoli sva se mentorici Nataša Tajnik Stupar in Alenka Šalej z veseljem odločili za sodelovanje. Literarna dela smo ustvarjali po predlogi našega rojaka in pisatelja Petra Rezmana, ki je z etnologinjo Jernejo Ferlež iz Maribora literaririzal etnološko dokumentarno obdelane stare fotografije. Likovniki pa so pod mentorstvom mag. Nataše Tajnik Stupar ilustrativno obdelali nekaj pesmi iz druge pesniške predloge.

Pisatelja smo povabili na šolo, dijaki pa so pobrskali po starih fotografijah svojih babic in dedkov in nastalo je 5 res odličnih zgodb. Utrinek projekta Beletrina predstavlja v filmu (glej povezavo), kmalu pa si boste lahko prebrali tudi kakšno zgodbo.