srssersssdgimvssmicdsd
  • Gimnazija

Prvi letošnji debatni turnir

Naša debatna ekipa, ki so jo sestavljali Karin Turner (1. B), Noemi Čop (3. U) in Kilian Čop (1. U), se je 17. oktobra 2015 udeležila debatnega turnirja na Gimnaziji Ledina v Ljubljani in se uvrstila med boljšo polovico debatnih ekip v Sloveniji, kar je za ekipo s samo enim relativno izkušenim debaterjem odličen rezultat. Naša najboljša govorka je bila tokrat Karin Turner.

Pripravljali smo se na debatno trditev: EU bi morala odpreti svoje meje za vse begunce vojnih žarišč, nepripravljen debatni krog pa je bil na trditev: Najstniki bi morali deliti svojo žepnino z vrstniki, ki živijo v pomanjkanju. Naši debaterji so zmagali v dveh od treh debatnih krogov.

Seminarja o debatiranju, ki ga je organiziral Za in Proti, zavod za kulturo dialoga, in ki je potekal istočasno, se je udeležila tudi Katja Lovrenčič iz 2. U.

Čestitke vsem!

 

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660