srssersssdgimvssmicdsd
  • Gimnazija

Umetnostnozgodovinska ekskurzija po spomenikih Štajerske

V petek, 16. 10., smo izvedli ekskurzijo po nekaterih krajih Štajerske, ki se ponašajo s pomembnimi umetnostnimi spomeniki.

Najprej smo se ustavili v Špitaliču pri Slovenskih Konjicah, kjer se nahaja cerkev nekdanjega spodnjega samostana Žičke kartuzije, nato pa nadaljevali pot po dolini vse do zgornjega samostana. Prisluhnili smo Gregorju, dijaku 4. letnika splošne gimnazije, ki je tu opravil UZG praktikum kot del mature pri tem predmetu. Pot smo nadaljevali proti Makolam in se ustavili v baročnem dvorcu Štatenberg. Ogledali smo si arhitekturo in okolico ter sobane v prvem nadstropju glavnega krila, med katerimi po poslikavah in štukaturi najbolj izstopa slavnostna dvorana.

Naša naslednja postaja je bila Marijina cerkev na Ptujski Gori, ki nam jo je v okviru UZG praktikuma predstavila Pia. Cerkev je bila na ta dan prazna in tako smo si lahko v miru ogledali arhitekturo in vsa umetniška dela.

Na Ptujski grad smo zavili iz dveh razlogov: da si pogledamo originalna gotska kipa Barbare in Katarine in baročne dornavske pritlikavce. Sprehodili smo se tudi po starem mestnem jedru Ptuja in se ustavili v ž. c. sv. Jurija, kjer smo si pobliže ogledali kip sv. Jurija in znameniti Ptujski oltar.

Ekskurzije so se udeležili dijaki 3. U in 4. U likovne smeri in dijaki splošnega programa z maturitetnim predmetom umetnostna zgodovina. Dijake sta spremljala in vodila Marjana G. Korošec in mag. Željko Opačak.

IMG 2293WP 20151009 001 1

WP 20151009 005 WP 20151009 033IMG 2282

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660