srssersssdgimvssmicdsd
  • Gimnazija
  • Domov
  • Novice
  • Dogodki na šoli ob evropskem dnevu jezikov – 26. septembru

Dogodki na šoli ob evropskem dnevu jezikov – 26. septembru

Ponedeljek, 28. september, smo na šoli znova obarvali jezikovno pestro. Praznovali smo jezikovno in kulturno raznolikost v Evropi in svetu, tako da smo se med seboj pozdravljali tudi v bolj ali manj eksotičnih jezikih.

Na to, da je znanje jezikov danes zelo pomembno, smo se spomnili seveda pri pouku in preko posebne PowerPoint predstavitve v avli šole, na kateri so se v izvirnikih vrtele misli pomembnih ljudi, ki so pustili trajen pečat v našem svetu (Wittgenstein, Mandela, Fellini, Goethe, Annan, Lobatschewski). Življenje na šoli je izzvenelo v duhu, naj meje našega jezika ne bodo meje našega sveta.

Da so lahko tudi dijaki pokazali svoje znanje, smo na ta dan v vseh razredih pri pouku tujih jezikov izvedli kratek tekmovalni kviz iz znanja o jezikih. Bi vedeli, koliko jezikov obstaja v svetu in kdo je oče esperanta? Najbolje na šoli se je odrezala Špela Kaiser iz 4. C, drugo mesto je zasedel Anže Brešar iz 4. A, tretji pa je bil Lovro Forštner iz 4. C.

Iskrene čestitke!

Učiteljice tujih jeziIMG 6253kovIMG 6254

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660