srssersssdgimvssmicdsd

Mednarodno gledališče ADGE za naše dijake uprizorilo predstavo Frankenstein

Kot je na naši šoli že tradicija, smo tudi letos v goste povabili English Theatre, tokrat s predstavo Frankenstein, ki so si jo ogledali dijaki prvih, drugih in tretjih letnikov. Frankenstein ali Sodobni Prometej je predstava, povzeta po romanu britanske pisateljice Mary Shelley, soproge znanega pesnika angleške romantike Percyja Bussey Shellyja. Delo govori o mladem švicarskem znanstveniku Victorju Frankensteinu, ki na ugledni univerzi v Ingolstadtu ustvari umetnega človeka. Victorju poskus uspe, vendar je umetni človek nasilna pošast, ki pa je kljub svoji surovosti predstavljen kot čuteč in trpeč stvor. Victor je na koncu prav tako osamljen, kot je osamljena pošast. Kljub mračni tematiki je bila predstava odigrana zanimivo, s polno britanskega humorja.
Predstava je potekala v angleščini, med dijaki pa je bila sprejeta z navdušenjem.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660