srssersssdgimvssmicdsd

Spoznavali Islandijo

30. 1. 2020 smo dijaki 1. C na pobudo razredničarke na gimnaziji organizirali zanimiv dan z naslovom Spoznajmo Islandijo. Osrednji dogodek dneva je bilo predavanje družine Thorarinsson, iz katere prihaja tudi dijak 1. C Ulfur. 

Udeležilo se ga je precejšnje število profesorjev ter dijakov vseh letnikov. Poslušalcem smo za dobrodošlico pripravili pecivo v  barvah islandske zastave, ki smo ga spekli sami. Družina Thorarinsson (dijak 1. C Ulfur, oče Thorarinn Thorarinsson in mati Hjordis Yrr Skuladottir) nam je ob diapozitivih in filmu predstavila rojstno Islandijo. Najbolj nas je navdušila islandska neokrnjena narava s številnimi gejzirji, presenetila pa  izjemno skromna izbira hrane, ki je tudi  zelo draga. Ker družina prebiva v Sloveniji že pol leta, so nam lahko nazorno predstavili glavne razlike med obema deželama. Predstavitev, ki je potekala v angleščini, smo zaključili  s sproščenim pogovorom. Bilo je nadvse zanimivo.  (Jakob Cesar, 1. C)

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660