srssersssdgimvssmicdsd
  • Domov
  • Novice
  • Janja Garnbret, svetovna mladinska prvakinja v balvanih

Janja Garnbret, svetovna mladinska prvakinja v balvanih

Prvič v zgodovini mladinskih svetovnih prvenstev mladi športni plezalci z vsega sveta tekmujejo v vseh treh disciplinah: težavnostnem, balvanskem in hitrostnem plezanju.

Zaključen je prvi del finalnih nastopov v balvanskem plezanju.Janja Garnbretje Sloveniji v disciplini, ki je prvič na programu mladinskih svetovnih prvenstev, že v prvem delu zaključnih bojev priplezalanaslov svetovne prvakinje med kadetinjami. Tjaša Slemenšek je osvojila 10. mesto, Zan Sudar Lovenjak 21. mesto. Vsi trije so dijaki športnega oddelka Gimnazije Velenje.

Sara Lukič iz Šole za storitvene dejavnosti pa je si je priplezala 18. mesto.

Dijaki, profesorji in vodstvo šole vsem iskreno čestitamo in držimo pesti za dobre uvrstitve v naslednjih dneh v hitrostnem in težavnostnem plezanju!

V italijanskem Arcu se je v petek, 28. avgusta 2015, začelo mladinsko svetovno prvenstvo v športnem plezanju, na katerem se vse do 5. septembra meri več kot 400 mladih plezalcev iz 51 držav, tudi 25 slovenskih reprezentantov.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660