srssersssdgimvssmicdsd

Vabilo na dogodek Izzivalec ulice

Spoštovani starši, vabimo vas na dokumentarni program Izzivalec ulice, ki bo v torek, 5. 11. 2019 ob 18.00 v dvorani Doma kulture v Velenju.

Brezplačne karte bodo razredniki razdelili dijakom.

DOKUMENTARNI PROGRAM ZA ODRASLE (18+)

Bojan Kodelja predstavlja nadaljevanje v preteklosti odlično sprejetega avtorskega dokumentarnega programa Izzivalec ulice, katerega je korenito nadgradil. Izzivalec ulice 2 sloni na večletnem raziskovanju, pri katerem so sodelovali različni slovenski strokovnjaki in ugledne institucije. V ospredje tokrat stopajo novodobne oblike zasvojenosti, ki zahrbtno prežijo na otroke, mladostnike in odrasle. Preko medijev, filmov, resničnostnih šovov, računalniških iger ali socialnih omrežij v družbo namreč vse pogosteje pronica vsesplošna manipulacija, ki oporo išče v šokantnih, negativnih, senzacionalističnih in zastrašujočih vsebinah. Potenciran strah je novodobna pogruntavščina, s pomočjo katere se oblikuje ranljivega in zato lažje zasvojljivega posameznika. Takšne pasti je vsekakor dobro poznati, a bistveno jih je pravočasno prepoznati, k čemur napeljuje tudi Izzivalec ulice 2. Dogodek tako zbližuje svetova mladih in odraslih, ki sicer nikoli ne bosta poenotena, a ob medsebojnem poznavanju lahko postaneta dobra sogovornika.

Trajanje: 100 minut

Nastopajoči: BOJAN KODELJA, avtor programa in vodja krovnega programa neodvisen.si

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660