Dnevi odprtih vrat na Gimnaziji

V času od 11. 9. do 13. 9. so na Gimnaziji Velenje potekali dnevi odprtih vrat. Obiskalo nas je preko 550 osmo- in devetošolcev iz 11 osnovnih šol.
V tekmovalnem izzivu Soba pobega se je v treh dneh pomerilo kar 48 ekip, ostali učenci pa so sodelovali v različnih miselnih in praktičnih delavnicah v manjših skupinah, ki so jih pripravili in vodili naši dijaki. V Sobi pobega so tekmovalci morali pokazati nekaj znanja in iznajdljivosti, spotoma pa so spoznavali tudi gimnazijske predmete, prostore in seveda nas. Ker vsak zdrav um nujno potrebuje tudi zdravo telo, so tekmovalne ekipe morale pokazati tudi nekaj fizičnih spretnosti.
Z zadovoljstvom lahko rečemo, da nas je kar nekaj ekip zelo prijetno presenetilo s svojo zagnanostjo, znanjem, hitrostjo in iznajdljivostjo.

Zmagovalci posameznega dne so:
Sreda, 11. 9. 2019: OŠ Livada (vodja skupine: Neža Aubreht)
Četrtek, 12. 9. 2019: OŠ Braslovče (vodja skupine: Lan Gračar, Eva Marinšek) in OŠ Gustava Šiliha (vodja skupine: Maša Meh)
Petek, 13. 9. 2019: OŠ Šmartno ob Paki (vodja skupine: Tadej Kumer)

Vse tri zmagovalne skupine bomo v prihodnjih dneh povabili na šolo, da prevzamejo sladko nagrado.

Med vsemi je najboljši čas dosegla skupina OŠ Šmartno ob Paki.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo in upamo, da se vidimo še kdaj, če ne prej, pa septembra 2020.