srssersssdgimvssmicdsd

Janja Garnbret ponovno mladinska evropska prvakinja v težavnostnem plezanju

Na evropskem mladinskem prvenstvu v športnem plezanju, ki je od 12. do 14. junija 2015 potekalo v Edinburgu, je kadetinja Janja Garnbret, dijakinja 1. Š oddelka gimnazije Velenje, že tretjič zapored postala evropska prvakinja v težavnostnem plezanju.

Janja je vse smeri brez večjih težav preplezala do vrha.

Po tekmovanju je Janja povedala:

Zelo sem zadovoljna s svojim plezanjem. Prav tako sem vesela, da mi je tretjič zapored uspelo osvojiti naslov evropske prvakinje. V vsako smer sem vstopila zbrana in odločna ter tako vedno dosegla vrh smeri, kar je bil tudi moj cilj. Po treh mednarodnih tekmah v težavnosti se bom zdaj osredotočila na evropsko mladinsko prvenstvo v balvanih in na svetovno mladinsko prvenstvo, ki bo konec avgusta v Arcu.”

Tjaša Slemenšek, dijakinja 1. Š oddelka naše gimnazije, se je prav tako uvrstila v finale in v kategoriji kadetinj osvojila 7. mesto.

Za naslov evropskega mladinskega prvaka se je na Škotskem potegovalo več kot 250 mladih športnih plezalcev, med njimi osem članov slovenske mladinske reprezentance.

Dijaki, profesorji in vodstvo šole Janji in Tjaši iskreno čestitamo!

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660